WooCommerce Neden Popülerdir?

9 Mart 2022 Yazar Oğuzhan Öcal 0
WooCommerce Neden Popülerdir?

WooCommerce, WordPress tarafından kurulmuş olan güçlü bir e-ticaret çözümüdür. Eklentiler, WordPress’e işlevsellik kazandırır. WooCommerce da söz konusu işlevselliği kazandıran eklentiler arasındadır.

Eklentiler arasında en popüler olanın WooCommerce olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü e-ticaret yapan web sitesi sahipleri, bu eklentiyi kullanarak yüzlerce WooCommerce uzantısından ücretsiz olarak yararlanabilirler.

E-ticaret sitenizden tam anlamıyla verim alabilmek için siteden beklentilerinizin net olarak belirlenmesi gerekir. Örneğin farklı dillerle satış imkânı mı yaratmak istiyorsunuz? Ya da kişiselleştirilmiş fatura mı oluşturmak istiyorsunuz? Bu ve buna benzer talepleriniz için WooCommerce eklentilerinden istifade edebilirsiniz. Bir e-ticaret platformunda ihtiyaç duyulan tüm talepleriniz için söz konusu eklentiler işinizi görecektir.

E-ticaret dünyasının en popüler eklentileri, WooCommerce ile elde edilmektedir. Söz konusu eklentilerin bu kadar popüler olmasının da en önemli nedeni, sistemin WordPress ile tam bir uyum içinde çalışabilmesidir. İnternet dünyasından web sitelerinin birçoğunun WordPress ile kurulduğunu düşündüğümüzde bu özelliğin göz ardı edilmemesi gerektiğini söyleyebiliriz.

WooCommerce, diğer e-ticaret platformlarına göre web sitenize işlevsellik ve esneklik kazandırır. İçerisinde barındırdığı binlerce tema ve eklenti ile kullanıcıya ciddi avantajlar sağlar. Aşağıdaki WooCommerce özelliklerini inceleyerek neden bu kadar popülerlik kazandığını daha iyi anlayabilirsiniz:

  • WordPress ile tam bir entegrasyon sağlanabilir.
  • WordPress’in eklentiler bölümünden aktifleştirilerek kolay bir şekilde kurulum gerçekleştirilebilir.
  • Ürünlerinizi güncelleştirmenize ve sipariş takibine imkân tanıyan kullanışlı eklentileri bünyesinde barındırır.
  • Web sitenize farklı ödeme alternatiflerini eklemenizi sağlar.
  • Nasıl kullanacağınızı kendi kendinize keşfedebileceğiniz basit bir sistemdir.
  • Stok takibini dahi bu eklentiler ile yaparak daha sistemli çalışmanıza imkân sağlar.
  • Çok sayıda dil ve para birimleri ile işlem yapılmasına olanak tanır.
  • Müşterilerinizle olan iletişim bağınızı kuvvetlendirmenizi sağlar.
  • WooCommerce yenilikçi bir anlayışla bir e-ticaret platformunda ihtiyaç duyulan hemen her özelliği bünyesinde barındırır. Bu nedenle talebin yoğun olduğu bir eklenti sistemidir.

WooCommerce eklentilerinin bir kısmı tamamen ücretsizdir. Fakat bazıları ise daha fazla özellikten yararlanmak için ücret talep etmektedir. Özellikleri satın almadan önce ücretsiz deneme imkânı da yakalayabilirsiniz.